Норми перевезення багажу low-cost та класичних авіакомпаній!

    Щоб уникнути проблем з багажем під час поїздки, ознайомтеся з нижчезазначеною корисною інформацією. На рейсах більшості авіакомпаній діють різні норми провозу багажу, найбільш актуальна інформація вказана у Вашому бронюванні або в квитку.
В авіаперевезеннях передбачено безкоштовне і платне провезення багажу, що визначається не тільки його габаритними параметрами (розмір і вага), але і тривалістю перельоту, напрямком його здійснення і, звичайно, класом обслуговування. У всьому світі прийнято дві системи визначення кількості провезення багажу безкоштовно. Це вагова (weight concept), яка встановлює ліміт ваги, і кількісна (piece concept), яка реєструє кількість одиниць багажу.

    Норми провозу багажу у бюджетних авіакомпаній (low-cost) відрізняються від класичних, і як правило в меншу сторону. Деякі бюджетні авіаперевізники взагалі не перевозять багаж безкоштовно. Як правило оплатити провезення багажу можна заздалегідь при купівлі авіаквитка і це буде значно дешевше, ніж оплачувати понаднормову вагу на стійці реєстрації.

Bagland UA

Далі більш детально розписано норми перевезення багажу для кожної зазначеної авіакомпанії!

[ap_toggle title=”RYANAIR, LAUDA” status=”close”]

Так як австрійська low-cost авіакомпанія Laudamotion (Lauda) є дочірньою компанією ірланського перевізника Ryanair багажна політики двох авіакомпаній повністю ідентична! Надалі, читаючи правила перевезення багажу Ryanair, вважайте, що ж такі правила розповсюджуються і на Lauda!

При купівлі авіаквитків Ryanair пропонує вибрати один із трьох тарифів: “Standard”,”Plus” або “FlexiPlus”. Кожен тариф має своє наповнення додаткових послуг від авіакомпанії.

    Незалежно який ви виберете варіант у всіх присутня можливість взяти з собою в літак одну малу одиницю ручної поклажі з максимальними габаритами 40 х 20 х 25 см та вагою до 10 кг!

Весь інший багаж буде залежати від вашого тарифу або додаткових послуг, які ви оформите при бронюванні квитка. Розберемо детально 2 найпоширеніші тарифи.

Ваш тариф “Standard” (найдешевший):

 • безкоштовно лише 1 одиниця малої ручної поклажі з габаритами 40 х 20 х 25 см та вагою до 10 кг!
 • за додаткову плату ви можете придбати послугу PRIORITY & 2 CABIN BAGS вартістю від €6 до €12 і тоді окрім можливості потрапити на літак раніше інших пасажирів ви можете взяти з собою в кабіну ще +1 одиницю великої ручної поклажі з габаритами 55 х 20 х 40 см та вагою до 10 кг!
 • також за додаткову плату ви можете замість послуги PRIORITY & 2 CABIN BAGS придбати 10-кг зареєстрованого багажу з габаритами 55 х 20 х 40 см вартістю від €10 (зазвичай) до €25 в залежності від напрямку! (Зверніть увагу! Якщо ви будете докуповувати даний вид багажу в аеропорту, то його вартість збільшиться до €20 – €25!)
 • за додаткову плату ви можете придбати до 3-х одиниць 20-кг зареєстрованого багажу з максимальними габаритами 81 х 119 х 119 см вартістю €25 (якщо купуєте разом з квитком) або вже за €40 (якщо докуповуєте онлайн через деякий проміжок часу чи в аеропорту).

Ваш тариф “Flex”:

 • безкоштовно 1 одиниця малої ручної поклажі з габаритами 40 х 20 х 25 см та вагою до 10 кг.
 • безкоштовно  +1 одиниця великої ручної поклажі з габаритами 55 х 20 х 40 см та вагою до 10 кг так як в тариф вже включено послугу PRIORITY & 2 CABIN BAGS
 • безкоштовно +1 одиниця 20-кг зареєстрованого багажу з максимальними габаритами 81 х 119 х 119 см.

    Більш детально всю інформацію ви можете прочитати на офіційній сторінці авіакомпанії за посиланням: Ryanair  та Laudamotion

[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”WIZZ AIR” status=”close”]

При купівлі авіаквитків Wizz Air пропонує вибрати один із трьох тарифів: “Basic”,”Wizz GO” або “Wizz Plus”. Кожен тариф має своє наповнення додаткових послуг від авіакомпанії.

    Незалежно який ви виберете варіант у всіх присутня можливість взяти з собою в літак одну малу одиницю ручної поклажі з максимальними габаритами 40 х 30 х 20 см та вагою до 10 кг!

Весь інший багаж буде залежати від вашого тарифу або додаткових послуг, які ви оформите при бронюванні квитка. Розберемо детально  всі тарифи.

Ваш тариф “Basic” (найдешевший):

 • безкоштовно лише 1 одиниця малої ручної поклажі з габаритами 40 х 30 х 20 см та вагою до 10 кг!
 • за додаткову плату ви можете придбати послугу Wizz PRIORITY вартістю від €5 (зазвичай) до €32 і тоді окрім можливості потрапити на літак раніше інших пасажирів ви можете взяти з собою в кабіну ще +1 одиницю великої ручної поклажі (наприклад, валізу на коліщатах) з габаритами 55 х 40 х 23 см та вагою до 10 кг!
 • за додаткову плату ви можете придбати один з трьох видів зареєстрованого багажу, а саме не більше 1 валізи вагою 10 кг / до 2 валіз вагою 20 кг / до 3 валіз вагою 32 кг з максимальними габаритами 149 х 119 х 171 см вартістю відповідно  €9-€57 / €15-€83 / €23-€109 (якщо купуєте онлайн, ціна залежить від напрямку та сезону) або вже за €20 / €55 / €110 (якщо докуповуєте в аеропорту).

Ваш тариф “Wizz GO”:

 • безкоштовно 1 одиниця малої ручної поклажі з габаритами 40 х 30 х 20 см та вагою до 10 кг.
 • безкоштовно  +1 одиниця великої ручної поклажі з габаритами 55 х 40 х 23 см та вагою до 10 кг так як в тариф вже включено послугу Wizz PRIORITY.
 • безкоштовно +1 одиниця 20-кг зареєстрованого багажу з максимальними габаритами 149 х 119 х 171 см.

Ваш тариф “Wizz PLUS”:

 • безкоштовно 1 одиниця малої ручної поклажі з габаритами 40 х 30 х 20 см та вагою до 10 кг.
 • безкоштовно  +1 одиниця великої ручної поклажі з габаритами 55 х 40 х 23 см та вагою до 10 кг так як в тариф вже включено послугу Wizz PRIORITY.
 • безкоштовно +1 одиниця 32-кг зареєстрованого багажу з максимальними габаритами 149 х 119 х 171 см

Незалежно від тарифу ви можете безкоштовно взяти на борт літака такі речі:

 • пальто або ковдру;
 • мобільний телефон;
 • матеріали для читання протягом рейсу;
 • для дітей до двох років: їжу на час польоту й складану дитячу коляску або маленьку колиску;
 • пару милиць для пасажирів з інвалідністю.

    Більш детально всю інформацію ви можете прочитати на офіційній сторінці авіакомпанії за посиланням Wizz Air

[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”ERNEST AIRLINES” status=”close”]

В авіакомпанії Ernest Airlines діють такі правила перевезення багажу:

Незалежно від тарифу, який ви вибираєте при купівлі квитка (доступно 4 види – PRO, FLY, PLUS, TOP – і їх відмінність лише в сумі штрафів при скасуванні або заміні бронювання) кожен пасажир може брати із собою тільки 1 ручну поклажу, габарити якої не можуть перевищувати 55х35х25 см враховуючи також ручки і коліщата, та максимальної ваги 10 кг!

Весь інший багаж не входить у вартість квитка і його потрібно купувати окремо. Ви можете купити його на етапі бронювання та/або пізніше, мінімум за три години до вильоту, перейшовши до особистого кабінету на сторінку бронювання або ж у касі аеропорту.

Весь зареєстрований багаж поділяється на 3 види, а саме по 15 кг / 20 кг / 25 кг! Максимальний розмір зареєстрованого багажу (довжина + ширина + висота) не повинен перевищувати 162 см.

 • найдешевший зареєстрований багаж до 15 кг коштує від €8.9 (якщо додавати онлайн) та від €20 (якщо оплачувати в аеропорту).
 • середній до 20 кг коштує від €11.9 (якщо додавати онлайн) та від €25 (якщо оплачувати в аеропорту).
 • великий  вагою до 25 кг коштує від €19.9 (якщо додавати онлайн) та від €30 (якщо оплачувати в аеропорту).

Зверніть увагу! Надлишок в багажі більше оплаченого коштує €7,00/кг

Більш детально всю інформацію ви можете прочитати на офіційній сторінці авіакомпанії за посиланням Ernest Airlines

[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”SKY UP” status=”close”]

При купівлі авіаквитків Sky Up пропонує вибрати один із трьох тарифів: “Basic”,”Standard” або “Flex”. Кожен тариф має своє наповнення додаткових послуг від авіакомпанії.

    Незалежно який ви виберете варіант у всіх присутня можливість взяти з собою в літак 1 одиницю ручної поклажі з максимальними габаритами 55 х 40 х 20 см та вагою до 7 кг!

Що ж до зареєстрованого багажу, то в найдешевшому тарифі “Basic” він йде за доплату в розмірі €25 , в тарифах ”Standard” або “Flex” включено безкоштовно 1 одиницю  до 23 кг та габаритами не більше 158 см по трьом вимірам всумі.

Додатковий зареєстрований багаж можна придбати до всіх тарифів:

 • 23 кг (до 4 одиниць) за €25
 • 32 кг (до 2 одиниць) за €40

Незалежно від тарифу ви можете безкоштовно взяти на борт літака такі речі:

 • папку для паперу
 • пальто або плащ, жакет
 • парасольку або палицю
 • книгу чи журнал
 • харчування для дитини в дорогу
 • дитячу дорожню люльку чи візок

    Більш детально всю інформацію ви можете прочитати на офіційній сторінці авіакомпанії за посиланням Sky Up
[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”МІЖНАРОДНІ АВІАЛІНІЇ УКРАЇНИ (МАУ)” status=”close”]
При купівлі авіаквитків МАУ пропонують вибрати один із трьох тарифів (надалі інформація стосуватиметься лише Економ-класу!): “Economy Lite”, “Economy Standard” або “Economy Premium”. Кожен тариф має своє наповнення додаткових послуг від авіакомпанії.

    Незалежно який ви виберете тариф у всіх присутня можливість взяти з собою в літак 1 одиницю ручної поклажі з максимальними габаритами 55 х 40 х 20 см та вагою до 7 кг безкоштовно! (норма перевезення ручної поклажі на літаках Embraer-145: 1 місце до 5 кг / до 55х35х15 см). Весь інший багаж залежить від вашого тарифу.

Тариф “Economy Lite”:

 • безкоштовно лише 1 одиниця ручної поклажі з максимальними габаритами 55 х 40 х 20 см та вагою до 7 кг (Embraer-145: до 5 кг / до 55 х 35 х 15 см)
 • також можна докупити 1 місце ручної поклажі до 5 кг (40 х 30 х 10 см) за €15
 • за зареєстрований багаж потрібно платити окремо, ціни починаються від €25 в залежності від напрямку та сезону, якщо ж докуповувати в аеропорту, то ціни починаються від €55

Тариф “Economy Standard”:

 • безкоштовно 1 одиниця ручної поклажі з максимальними габаритами 55 х 40 х 20 см та вагою до 7 кг (Embraer-145: до 5 кг / до 55 х 35 х 15 см)
 • також безкоштовно 1 місце ручної поклажі до 5 кг з максимальними габаритами до 40 х 30 х 10 см
 • безкоштовна 1 одиниця зареєстрованого багажу вагою до 23 кг та габаритами не більше 158 см по трьом вимірам всумі

Тариф “Economy Premium”:

 • безкоштовно 1 одиниця ручної поклажі з максимальними габаритами 55 х 40 х 20 см та вагою до 7 кг (Embraer-145: до 5 кг / до 55 х 35 х 15 см)
 • безкоштовно 1 місце ручної поклажі до 5 кг з максимальними габаритами до 40 х 30 х 10 см
 • безкоштовно 2 одиниці зареєстрованого багажу вагою до 23 кг та габаритами не більше 158 см по трьом вимірам всумі

[ap_tagline_box tag_box_style=”ap-left-border-box”]Обов’язково зверніть увагу! Будь-які додаткові речі чи аксесуари, як наприклад, ноутбук, преса для читання, фотоапарат, портплед, товари “duty free”, особисті документи, тощо, повинні бути розміщені всередині ручної поклажі, що дозволена до перевезення відповідно до норм, встановлених цими правилами і умовами.[/ap_tagline_box]

   

Незалежно від тарифу ви можете безкоштовно взяти на борт літака такі речі:

 • одну одиницю сезонного одягу
 • одну парасольку
 • 1 дорожня сумка на кожне немовля (до 2-х років), що містить одяг, туалетне приладдя, легкі іграшки та спеціальне дитяче харчування, яке може знадобитися під час польоту
 • якщо для пересування пасажиру необхідні милиці, тростина чи ходунки

Дані правила стосуються ближньо- та середньомагістральних рейсів МАУ. На далекомагістральних рейсах (Київ – Нью-Йорк, Київ – Торонто, Україна – Делі, до/з Бангкока) є можливість брати додатково безкоштовний багаж. Деталі уточнюйте на сайті МАУ.

    Більш детально всю інформацію ви можете прочитати на офіційній сторінці авіакомпанії за посиланням МАУ

[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”PEGASUS, VUELING, BUTA, AIRBALTIC” status=”close”]

Pegasus Airlines

При бронюванні квитків авіакомпанії Pegasus є можливість вибрати один із 4 тарифів: “BASIC”, “ESSENTIALS”, “ADVANTAGE” та “BUSINESS FLEX”

У найдешевшому варіанті “BASIC” доступно лише маленька ручна поклажа до 8 кг та габаритами не більше 55 х 40 х 20 см!

В інших тарифах окрім ручної поклажі вже доступний безкоштовний реєстрований багаж, максимальна вага якого залежить від внутрішнього чи міжнародного перельоту. Наприклад, найдешевший варіант з реєстрованим багажем тариф “ESSENTIALS”, в якому окрім ручної поклажі до 8 кг є можливість з собою безкоштовно взяти ще й валізу 20 кг.

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії Pegasys Airlines.

Vueling

Багажні правила Vueling дозволяють безкоштовно провозити дві одиниці ручної поклажі – валізу або рюкзак і одну невелику сумку, а саме:

 • в салоні можна перевозити тільки ручну поклажу вагою до 10 кг, максимальні габарити: 55 × 40 × 20 см.
 • крім того, можна взяти в салон ще одну маленьку сумку або портфель (макс. габарити: 35 х 20 х 20 см) і один пакет з покупками з магазинів “Duty free” аеропорту.


Якщо вам потрібно летіти з багажем, то за нього доведеться доплатити. Один зареєстрований багаж може мати різну вагу, це безпосередньо вплине на провезення його вартості. Авіакомпанія пропонує 4 різних варіанти розміру багажу:

 • зареєстрований багаж до 15 кг – ціна від €8
 • зареєстрований багаж до 20 кг – ціна від €10
 • зареєстрований багаж до 25 кг – ціна від €15  (безкоштовно входить у вартість за тарифами Optima і Family)
 • зареєстрований багаж до 30 кг – ціна від €25 

Максимальна вартість провезення багажу буде залежати від сезону, популярності напрямки, раннього бронювання і т.д.

Така ціна провезення багажу вам буде запропонована тільки при онлайн бронюванні. На стійках реєстрації авіакомпанії Vueling в аеропорту можна зареєструвати тільки багаж вагою 25 кг, його вартість вам обійдеться в 50 фіксовано.

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії Vueling.

Buta

Провезення багажу і ручної поклажі на рейсах Buta Airways регулюється тарифом авіаквитка.

 • авіаквитки, придбані за мінімальним тарифом “БЮДЖЕТ”, не передбачають безкоштовне перевезення реєстрованого багажу або ручної поклажі.
 • тариф “СТАНДАРТ” допускає провезення реєстрованого багажу вагою не більше 10 кг і габаритами в сумі трьох вимірів не більше 158 см. Ручна поклажа також пропонується на платній основі.
 • тариф “СУПЕР” допускає провезення реєстрованого багажу вагою не більше 23 кілограмів і габаритами в сумі трьох вимірів не більше 158 см. Ручна поклажа пропонується на безоплатній основі вагою не більше 10 кг та габаритами 55 х 35 х 20 см.

Додатково, в салон літака допускається безкоштовний провіз наступних речей:

 • жіноча ручна сумка або чоловічий портфель, або сумка для фото / відео камери або портативного комп’ютера, розміри яких не перевищують 30 x 35 x 10 см (сумки слід використовувати тільки за призначенням);
 • верхній одяг, пальто або плащ, костюм в портплед (використовувати тільки за призначенням);
 • букет квітів (його розміри не повинні перевищувати допустимі розміри ручної поклажі);
 • дитяче харчування і дитяча дорожня колиска, легка дитяча коляска (перевозиться в багажному відсіку ПС), які можуть бути необхідні під час польоту з дітьми;
 • крісло-коляска (перевозиться в багажному відсіку ПС) і милиці, або тростину для пасажира з обмеженими фізичними можливостями;
  парасолька, а також певну кількість матеріалів для читання під час польоту.

Додатково до кожного тарифу можна придбати:

 • ручну поклажу необмеженого ваги, габаритами 55 х 35 х 20 см – €25
 • багаж вагою до 23 кг (включно), габаритами в сумі трьох вимірів не перевищують 158 см – €25  (при оплаті багажу не менше, ніж за три години до вильоту на сайті авіакомпанії, а також в касах і офіційних агентствах дана сума становить €20).

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії Buta Airways.

AirBaltic

Провезення багажу і ручної поклажі на рейсах AirBaltic регулюється тарифом авіаквитка.

Пасажиру класу Economy дозволяється взяти з собою в салон дві одиниці ручної поклажі – 1 одиницю багажу (55 x 40 x 23 см) і 1 особисту річ (30 x 40 x 10 см), сумарна вага яких не повинна перевищувати 8 кг!

При бронюванні авіаквитка за додаткову плату можна підвищити вагу ручної поклажі вибравши опцію «Важка ручна поклажа». Хоча габарити і кількість одиниць ручної поклажі залишаються незмінними, доплативши всього від 9,99 євро, Ви зможете пронести на борт вже 12 кг.

Зареєстрований багаж буде залежати від типу квитка:

 • BASIC – від 19.99 EUR за сумку в кожну сторону при покупці послуги одночасно з авіаквитками на airBaltic.com (вартість залежить від обраного пункту призначення і тривалості польоту)
 • PREMIUM – безкоштовно 1 одиниця багажу з загальною вагою до 20 кг та максимальний розмір – 100 х 50 х 80 см
 • BUSINESS – безкоштовно дозволено провозити не більше 2-х місць здається багажу з загальною вагою до 40 кг

В кожному тарифі є також можливість докупити ще реєстрований багаж:

 • від €19.99 при покупці послуги одночасно з авіаквитками на airBaltic.com;
 • від €34.99 при оплаті послуги в розділі Управління бронюванням або під час онлайн реєстрації;
 • від €35 при покупці послуги через інші канали продажів (наприклад, в туристичних агентствах або квиткових касах);
 • €60 при оплаті біля стійки реєстрації в аеропорту;
 • €60 у гейта, якщо ручна поклажа перевищує дозволені розміри і повинна зареєструватися, як багаж.

Ціна залежить від обраного пункту призначення і тривалості польоту.

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії AirBaltic.

[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”VOLOTEA, EASYJET, AirASIA, NORWEGIAN, TRANSAVIA” status=”close”]

Volotea

Багажні правила Volotea дозволяють безкоштовно провозити 2 одиниці ручної поклажі – одну невелику валізу або рюкзак і одну маленьку сумку, при цьому загальна вага обох одиниць не повинна перевищувати 10 кг, а саме:

 • одну ручну поклажу, з максимальними габаритами 55 × 40 × 20 см
 • ще одна маленька сумочка з максимальними габарити 35 х 20 х 20 см


Зверніть увагу, що існують строгі правила. Якщо ваш ручний багаж перевищує розмір і вагу, вам доведеться заплатити €60 за сумку!

Зареєстрований багаж до 20 кг потрібно купувати окремо, його вартість залежить від часу та місця покупки:

 • при купівлі онлайн на сайті volotea.com – від €15
 • в аеропорту при реєстрації – від €50
 • безпосередньо при виході на посадку – від €60

Зверніть увагу, за кожен надлишковий кілограм (максимально до 32 кг) зареєстрованого багажу потрібно буде сплатити суму €12 / кг!

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії Volotea.

EasyJet

Багажні правила EasyJet дозволяють безкоштовно провозити лише одну валізу ручної поклажі з максимальними габаритами 56 x 45 x 25 cm.

Зареєстрований багаж потрібно купувати окремо (вартість залежить від напрямку, сезону), і доступно різні вагові категорії 15, 23, 26, 29 та 32 кг.

Окрім стандартного тарифу авіакомпанія EasyJet пропонує додатковий набір послуг зі знижкою в пакеті FLEXI:

 • безкоштовно додатково можна брати маленьку ручну поклажу з габаритами 45 x 36 x 20 cm
 • безкоштовно, тобто входить у вартість послуги, 1 одиниця зареєстрованого багажу до 23 кг
 • інші послуги (безкоштовний вибір місця, пріорітетна посадка та ін.)

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії EasyJet.

AirAsia

Багажні правила AirAsia дозволяють безкоштовно провозити дві одиниці ручної поклажі – одну невелику валізу і одну маленьку сумку, при цьому загальна вага обох одиниць не повинна перевищувати 7 кг, а саме:

 • одну ручну поклажу, з максимальними габаритами 56 × 36 × 23 см
 • ще одна маленька сумка з максимальними габарити 40 х 30 х 10 см

Зареєстрований багаж потрібно купувати окремо, авіакомпанія AirAsia пропонує чотири вагові категорії: 20, 25, 30 та 40 кг. Вартість залежить від напрямку та сезону перельоту.

Якщо ви додатково придбали пакет Value Pack або тариф Premium Flex, Premium Flatbed, то зареєстрований багаж вагою 20 кг вже включено у вартість послуг (перельту).

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії AirAsia.

Norwegian

Багажні правила Norwegian у всіх тарифах дозволяють безкоштовно провозити 2 ручні поклажі – одну маленьку валізу або рюкзак і одну невелику сумку, при цьому загальна вага обох одиниць не повинна перевищувати 10 кг, а габарити таких розмірів:

 • одна ручну поклажу 55 × 40 × 23 см
 • ще одна маленька сумочка 33 х 25 х 20 см

Зверніть увагу! Ручна поклажа, яка перевищує ліміти типу вашого квитка, зберігатиметься в салоні літака за додаткову плату, вартістю €80 за одиницю.

Зареєстрований багаж в найдешевшому тарифі LowFare потрібно купувати окремо, в тарифах LowFare+ та Flex разом з іншими послугами входить у вартість перельоту, відповідно одна та дві одиниці по 20 кг.

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії Norwegian.

Transavia

Багажні правила авіакомпанії Transavia дають можливість безкоштовно взяти з собою в політ одну одиницю ручної поклажі з максимальними габаритами 55 х 40 х 25 см та вагою до 10 кг! Але є обмеження по правилам розміщення вашої ручної поклажі:

 • якщо розміри до 45 x 40 x 25 cm авіакомпанія гарантує, що ваші речі будуть з вами в салоні літака (при перевірці буде почіплена зелена мітка)
 • якщо розміри до 55 x 40 x 25 cm але більше зазначених вище, і виникне ситуація, що місця на полицях не вистачить, ваш ручний багаж можуть помістити до багажного відсіку безкоштовно (при перевірці буде почіплена червона мітка)

Зверніть увагу! Представники авікомпанії перевіряють вагу та розмір вашої ручної поклажі, а також кількість предметів (максимум 1 на пасажира), на реєстрації або при виході на посадку. Якщо ваша ручна поклажа не відповідає вимогам, вона буде перевезена як багаж, за який вам доведеться сплатити €40 за одиницю.

Зареєстрований багаж продається окремо, вартість залежить від напрямку, мінімальна вага починається з 15 кг – максимальна загальна вага до 50 кг на пасажира, але не більше 32 кг на одну одиницю.

Якщо при бронюванні квитка ви вибрали більш дорожчий тариф (не Basic, а Plus або Max), то окрім додаткових послуг у ваш переліт буде включено безкоштовний зареєстрований багаж: Plus 20 кг та Max 30 кг відповідно.

Більше деталей про норму багажу читайте на офіційній сторінці авіакомпанії Transavia.

[/ap_toggle]

[ap_toggle title=”КЛАСИЧНІ АВІАКОМПАНІЇ” status=”close”]
У всьому світі прийнято певні стандарти, які підтримуються у всіх авіакомпаніях, якщо зміни і є, то дуже незначні.

Вагова система: визначає максимальні межі ваги багажу для безкоштовного провезення при авіаперевезеннях для різних категорій пасажирів.
Ця система для дорослих і дітей не молодше 2 років передбачає наступні показники:

 • 1-й клас – 40 кг;
 • Бізнес-клас – 30 кг;
 • Економ-клас – 20 кг;

Якщо авіакомпанія змінює дані параметри, то пасажир про це сповіщається завчасно. Нагадування зазначається і в купленому квитку.

Габаритні параметри (сума довжин трьох сторін багажу) теж мають обмеження, а саме:

 • 1-й і бізнес-клас – 203 см;
 • Економ-клас – 158 см;

Слід зазначити, що в салоні літака допускається провезення безкоштовного вантажу до 10 кг з габаритними розмірами не більше 115 см.
Система обмеження кількості багажних місць часто застосовується на трансатлантичних рейсах. Пасажир будь-якого класу має право перевозити не більше 2-х безкоштовних місць багажу, вага кожного до 32 кг. Загальна вага місць не підсумовується. Якщо маса 1-ої одиниці багажу перевищує 32 кг, то стягується плата за вагу вище норми, навіть якщо друге багажне місце менше 32 кг по вазі.

Негабаритний багаж провозиться та вартує згідно правил авіакомпанії. Провезення негабаритного багажу здійснюється тільки за погодженням з авіакомпанією. Умови перевезення такого багажу вам роз’яснять відразу при бронюванні квитка. Вантажно-розвантажувальні роботи багажу при перельоті будь-якої складності і дальності здійснюються за рахунок авіакомпанії. Щоб дізнатись деталі, зв`язуйтесть з представниками авіакомпанії або ж читайте детально на офіційній сторінці перевізника в інтернеті.

В салон літака понад вагової норми можна взяти наступне:

 • Дамську сумочку;
 • Пластиковий пакет;
 • Букет квітів;
 • Пальто;
 • Шарф або ковдру;
 • Парасолька або тростину
 • Невелику відео- або фотокамеру;
 • Бінокль;
 • Портативний комп’ютер;
 • Книгу для читання;
 • Дитячу коляску;
 • Невелику сумку з продуктами;

[ap_tagline_box tag_box_style=”ap-left-border-box”]Цінні речі, такі як важливі документи, ділові папери, ліки, ювелірні прикраси різного роду і тендітні предмети служба авіакомпанії рекомендує забирати в ручну поклажу.[/ap_tagline_box]

Наднормовий багаж виникає при перевищенні допустимої норми перевезення безкоштовного багажу. Оформлення його найкраще проводити завчасно. Плата, що стягується за його перевезення, встановлюється згідно із чинними багажних тарифів, які діють на день сплати даної послуги. Оплата наднормового багажу фіксується в квитанції, виданої при її здійсненні.

Слід пам’ятати, що існує список предметів, на які норма безкоштовного провозу не поширюється. До них відносять:

 • Музичні інструменти, які слід перевозити в салоні з обов’язковим придбанням окремого квитка;
 • Тварини.

Даний багаж перевозиться окремо незалежно від обсягу інших речей і ручної поклажі. Оплата за його перевезення здійснюється відповідно до тарифів, що діють на момент оплати даної послуги з перевезення.

[ap_tagline_box tag_box_style=”ap-left-border-box”]Зверніть увагу! У багатьох класичних авіакомпаній останнім часом з’явилися безбагажні тарифи (тільки з ручною поклажею), будьте уважні при бронюванні квитка, щоб потім на стійці реєстрації в аеропорту не переплачувати набагато дорожче. Наприклад, Lufthansa та Austrian Airlines мають такий безбагажний тариф – “Economy Light”[/ap_tagline_box]
[/ap_toggle]

[ap_tagline_box tag_box_style=”ap-all-border-box”]Зверніть увагу! На чартерних рейсах норма безкоштовного провозу багажу може відрізнятися від норми, встановленої для регулярних рейсів авіакомпанії і визначаються фрахтувальником авіасудна (туроператором)! У зв’язку з цим переконливо просимо вас заздалегідь уточнювати норму безкоштовного провозу багажу на конкретному рейсі.[/ap_tagline_box]


Drimsim WW

Наостанок, кумедне відео як вести себе, якщо все ж таки хочете зекономити і не бажаєте переплачувати авіакомпанії за багаж (ми не закликаємо і не рекомендуємо повторювати це на практиці)!

 

Дізнавайтеся першими всі новини підписавшись на наш телеграм-канал t.me/budgettravel_ua або запитайте потрібну інформацію у ботика t.me/BTravel_bot